Aktualności

Spotkania z wolontariuszami WOŚP w trosce o ich bezpieczeństwo

Data publikacji 26.01.2024

Ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzą spotkania z wolontariuszami aby rozmawiać o ich bezpieczeństwie podczas zbliżającej się zbiórki pieniędzy w ramach 32 Finału WOŚP.

Wielkimi krokami zbliża się 32 finał WOŚP. Na terenie powiatu ostrowskiego zawiązały się dwa sztaby w Ostrowi Mazowieckiej i Małkini Górnej. Jak co roku ostrowscy profilaktycy oraz małkińscy dzielnicowi spotykają się z wolontariuszami WOŚP aby rozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy. 

Podczas spotkań policjanci instruują wolontariuszy w jaki sposób prowadzić zbiórkę aby nie paść ofiarą przestępstwa, przypominają również o podstawowych zasadach ruchu drogowego pieszych.

Pdczas tegorocznego finału na terenie Ostrowi Mazowieckiej oraz gminy Małkinia Górna będzię pracowała większa liczba policyjnych patroli aby zapewnić bezpieczeństwo wolontariuszom. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia, wolontariusze bez wahania mogą zwrócić się do policjantów o pomoc. Interwencje można zgłaszać przez nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 47 704 42 00.

Dodatkowo przypominamy o kilku zasadach bezpieczeństwa aby ten dzień minął bez niebezpiecznych sytuacji.

Drodzy wolontariusze:

- prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, czyli wyznaczonych przez sztaby na - -głównych ulicach, w miejscach dobrze oświetlonych, gdzie jest większy ruch pieszych a dodatkowo obserwują was kamery monitoringu.

- unikajcie prowadzenia zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za mało bezpieczne.

Darczyńcy WOŚP pamiętajcie, że :

- każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,

- dodatkowo identyfikator musi mieć "serduszkowe" logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;

- każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;

- skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

zdj. E.P i M.W

źródło: KWP zs w Radomiu / asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony