Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów prewencji

Data publikacji 27.01.2024

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej grozi 25-latkowi, który kierował autem w stanie nietrzeźwości.

W czwartek przed północą ostrowscy policjanci z wydziału prewencji patrolowali teren miasta. Ich uwagę przykuł kierowca audi więc postanowili zatrzymać auto na ul. 3-go Maja. Na fotelu kierowcy siedział 25-latek z powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości, 25-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Z tego powodu policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. W związku z czym apelujemy aby w przypadku zauważenia kierowcy, który jest nietrzeźwy albo próbuje odjechać autem o reakcję. W takiej sytuacji możemy spróbować zabrać kierującemu kluczyki a jeżeli to się nie uda, zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 47 704 42 00. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony