Aktualności

Jeżeli znajomy prosi Cię za pomocą komunikatora o pożyczkę, zastanów się to może być próba oszustwa

Data publikacji 28.01.2024

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność w kontaktach poprzez komunikatory. Oszuści przejmują konta i przesyłają do osób "znajomych" prośby o pożyczki.

Najpierw właściciel konta społecznościowego otrzymuje informacje o próbie zalogowania się przez n/n osobę a następnie pojawia się zalecenie zmiany hasła. Niestety próba zalogowania się na konto przez właściciela jest niemożliwa, przestępcy przejęli konto na portalu społecznościowym. Następnie znajomi odbierają prośby o pożyczkę np. poprzez przesłanie kodu do autoryzacji operacji bankowych. Niestety nie zawsze odbiorcy takich wiadomości postępują rozważnie i bez dłuższej chwili namysłu przesyłają pieniądze. Po fakcie prawowity właściciel konta odbiera sygnały o przesłanych prośbach a on w tym czasie nie miał do niego dostępu.
 
Ponownie przypominamy aby każdą taką wiadomość weryfikować wykonując telefon do znajomego. Wtedy może się okazać, że konto zostało przejęte przez przestępców i ten telefon uratował nas przed stratą pieniędzy.

asp. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony