Aktualności

32 finał WOŚP z ostrowskimi i małkińskimi policjantami

Data publikacji 29.01.2024

O 32 finale WOŚP możemy już mówić w czasie przeszłym. Dbaliśmy wczoraj o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących do puszek WOŚP, ponadto policjanci pobiegli w II edycji Biegu policz się z cukrzycą.

Wczorajsza niedziela była wyjątkowa za sprawą 32 finału WOŚP, który odbywał się na terenie powiatu ostrowskiego. Wolontariusze z dwóch sztabów w Ostrowi Mazowieckiej i Małkini Górnej zbierali pieniądze do puszek m.in w pobliżu sklepów i galerii otwartych z uwagi na niedzielę handlową. Nad ich bezpieczeństwem jak co roku czuwali ostrowscy i małkińscy policjanci. W tym roku policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego wystartowali też w III edycji biegu ulicami miasta Policz się z cukrzycą. Mamy w swoich szeregach również policjantkę, która w ramach wczorajszej akcji morsowała w stawie miejskim.

Przygotowaliśmy również stanowisko na sali SP. nr 2 przy ul. G.Roweckiego gdzie mieścił się ostrowski sztab. Na najmłodszych czekały odblaski w formie radiowozów oraz kamizelki odblaskowe. Dzieci miały również okazję założyć elementy policyjnego wyposażenia wykorzystywanego podczas zabezpieczenia imprez masowych. Odwiedzając nasze stoisko osoby zainteresowane służbą w Policji miały okazję poznać zasady naboru.

32 finał WOŚP w powiecie ostrowskim minął bezpiecznie, wolontariusze zmarznięci ale szczęśliwi wracali do sztabów z pełnymi puszkami.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony