Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez małkińskich policjantów

Data publikacji 30.01.2024

Zaledwie 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, jego podróż zakończyli małkińscy policjanci.

W niedzielę małkińscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących do puszek WOŚP. W związku z tym rano policjanci patrolowali m.in ulice w pobliżu kościoła w Andrzejewie gdzie młodzież zbierała pieniądze. Na ul. Kościelnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu policjanci przywieźli mężczyznę na badanie do ostrowskiej komendy. Urządzenie wykazało 1,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony