Aktualności

Szybki zysk na giełdzie internetowej okazał się oszustwem

Data publikacji 31.01.2024

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby z rozwagą podchodzili do ogłoszeń o możliwości szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. W ten sposób mieszkanka powiatu ostrowskiego straciła prawie 60 tyś zł.

Mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w małkińskim komisariacie, że padła ofiarą oszustwa. 32-latka znalazła na portalu społecznościowym informację o możliwości zainwestowania pieniędzy na giełdzie internetowej. Gdy tylko podała swoje dane kontaktowe odbierała wiadomości od osób podających się za pośredników giełdy. Niestety uwierzyła, że w krótkim czasie pomnoży zgromadzone pieniądze. Postępowała wg instrukcji przekazywanych przez "pośredników giełdy" i niestety zainstalowała na swoim telefonie aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do urządzenia. Wówczas n/n osoby dokonywała przelewów pieniędzy na rzekome inwestycje. Niestety w ten sposób straciła prawie 60 tyś zł. Sprawę prowadzą policjanci z małkińskiego komisariatu.

Ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność podczas korzystania z internetu. Nie wierzymy w wyjątkowe okazje dzięki którym można szybko pomnożyć zgromadzone oszczędności. Podstawowym błędem jest otwieranie linków, za pomocą których przestępcy instalują programy umożliwiające dostęp do zawartości telefonu/komputera. Potem korzystają z tych urządzeń jak prawowici właściciele.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony