Aktualności

Dzielnicowy z gminy Zaręby Kościelne odnalazł zaginionego 85-latka

Data publikacji 04.02.2024

W przypadku zaginięcia starszych osób niezbędne są szybkie działania gdyż istnieje realne zagrożenie ich zdrowia a nawet życia.Taka sytuacja miała miejsce wczoraj gdy do ostrowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 85-letniego mieszkańca gminy Zaręby Kościelne.

Wczoraj późnym popołudniem poprzez nr alarmowy 112 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od 81-letniej mieszkanki Kietlanki o zaginięciu jej 85-letniego męża. Mężczyzna tego samego dnia przed południem wyszedł z domu do lasu i do momentu zgłoszenia nie wrócił.
Z uwagi na realne zagrożenie dla zdrowia i życia 85-latka, I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Maz ogłosił alarm dla policjantów z małkińskiego komisariatu oraz z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy. Policjanci sprawdzali okoliczne miejsca do których mógł udać się 85-latek.
 
Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, mężczyzna został odnaleziony przed godz.22 przez dzielnicowego gminy Zaręby Kościelne w lesie między Kietlanką, a Zakrzewem Kopijkami. Z uwagi na wyziębienie i lekkie obrażenia 85-latek został przewieziony karetką pogotowia do szpitala na badania.
 
Autor: asp. Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony