Aktualności

Kierował autem pomimo cofniętych uprawnień, zatrzymali go ostrowscy policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 06.02.2024

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali auto, którym kierował 58-latek. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zignorował decyzję starostwa o cofnięciu mu uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu policjanci z ostrowskiej drogówki w ramach działania Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali teren miejscowości Zakrzewo-Słomy (gmina Nur). Tam zatrzymali do kontroli kierującego vw, za kierownicą którego siedział 58-latek. Podczas sprawdzania danych mieszkańca powiatu ostrowskiego w bazach policjanci otrzymali informację, że decyzją Starosty cofnięto mu uprawnienia do kierowania autem. To konsekwencje nie poddania się przez 58-latka egzaminowi kontrolnemu w wyznaczonym terminie. Za popełnione przestępstwo Mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.
Ten rodzaj przestępstwa określa art 180a KK Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 
asp. Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony