Aktualności

Policjanci dbali o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego podczas protestów rolników odbywających się na terenie powiatu ostrowskiego.

Data publikacji 09.02.2024

W powiecie ostrowskim tak jak praktycznie w całym kraju odbywały się protesty rolników. Policjanci dbali o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego podczas przejazdu rolników drogami krajowymi, wojewódzkimi oraz ulicami samej Ostrowi Mazowieckiej.

Dziś na terenie powiatu ostrowskiego odbyły się protesty rolników. O godzinie 10:00 z Wąsewa, drogą K-60 przyjechali do Ostrowi Mazowieckiej rolnicy z gminy Wąsewo. Po trasie przejazdu dołączały kolejne ciągniki. Następnie rolnicy przejechali ulicami miasta, w newralgicznych miejscach tj. na skrzyżowaniach o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego dbali ostrowscy policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji. Sznur pojazdów rolniczych dojechał do ul. W. Broniewskiego gdzie na targowisku miejskim odbyło się spotkanie m.in z W-ce Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po godz. 14:00 zakończyła się akcja protestacyjna, rolnicy ruszyli w drogę powrotną do domu. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnych niezbezpiecznych sytuacji.

Drugi protest o godz. 10:00 rozpoczął się w Nurze (skrzyżowanie o ruchu okrężnym drogi K-63 z W694) część ciągników rolniczych pozostała na rondzie a reszta wyruszyła w kierunku Czyżewa (Powiat Wysokie Mazowieckie). Tam nad bezpieczeństwem czuwali nurscy i małkińscy policjanci oraz funkcjonariusze OP w Ostrołęce.

Policjanci starali się aby obydwie akcje protestacyjne były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Policjanci kierowali ruchem na głównych skrżyżowaniach ulic Ostrowi Mazowieckiej aby nie dopuścić do całkowitego zablokowania dróg.

Dziękujemy organizatorom, uczestnikom protestu oraz kierowcom - mieszkańcom powiatu ostrowskiego za stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony