Aktualności

Sądził, że pomaga znajomemu, niestety przekazał pieniądze oszustom

Data publikacji 12.02.2024

Warto weryfikować wiadomości przesyłane za pomocą komunikatorów, wówczas może się okazać, że to przestępcy przejęli konto i piszą w imieniu znajomego lub bliskiej osoby.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o oszustwie internetowym. 21-letni miieszkaniec powiatu zgłosił, że wlamano sie na jego konto na portalu społecznościowym. Następnie oszuści wysłalai za pomocą słynnego komunikatora prośbę o pomoc w opłaceniu przesyłki. Niestety odpowiedział na nią znajomy 21-latka. Mężczyzna przesłał kod do autoryzacji transakcji mobilnych a następnie zatwierdził płatność na kwotę 1500zł.

Niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal "ślepo" wierzą w każdą wiadomość, którą odbiorą. Nie weryfikują ich tylko bez głębszego zastanowienia przesyłają kody do autoryzacji transakcji mobilnych. W związku z tym przestępstwem apelujemy o ostrożność i rozwagę. W przypadku odebrania takiej informacji warto wykonać telefon do tej osoby i sprawdzić czy faktycznie jest jej nadawcą. Chwila rozmowy uchroni przed stratą pieniędzy w przypadku gdy przestępcy włamali się na konto znajomego.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony