Aktualności

"Czym skorupka za młodu nasiąknie..." czyli spotkania z najmłodszymi o Europejskim Numerze Alarmowym 112

Data publikacji 12.02.2024

11 lutego obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Jest to doskonała okazja aby rozmawiać z najmłodszymi o tym w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Nr alarmowy 112 powstał aby ułatwić sposób działania policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji przekazuje zgłoszenie do odpowiedniej służby. W przekazach medialnych niejednokrotnie pojawiały się informacji o dzieciach, które w sytuacji zagrożenia zdrowia a nawet życia najbliższych potrafiły skorzystać z nr alarmowego 112, dzięki czemu pomoc "szybko dotarła" do osoby poszkodowanej. I tu od najmłodszych mogliby się uczyć dorośli, którzy niestety w powiecie ostrowskim używają tego nr bezpodstawnie i wówczas ponoszą konsekwencje prawne.

Aby zapobiec w przyszłości takim "bezpodstawnym zgłoszeniom" ostrowscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiali dziś z dziećmi o sytuacjach w jakich należy wybrać nr 112. Policjanci opisywali sytuacje kiedy na zgłoszenie powinni przyjechać policjanci, strażacy czy też ratownicy medyczni. Spotkanie odbyło się z pierwszakami ze SP Nr 3 przy ul. Widnichowskiej w ramach obchodzonego wczoraj Europejskiego Dnia Nr Alarmowego 112.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony