Aktualności

Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość, miał coś jeszcze na sumieniu był nietrzeźwy, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 13.02.2024

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał szybciej niż pozwalają przepisy, po zatrzymaniu go przez policjantów ruchu drogowego okazało się, że ma coś poważniejszego na sumieniu. Kierowca był nietrzeźwy, miał 2,3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed południem ostrowscy policjanci z "drogówki" patrolowali teren miasta. Na ul. A.Krajowej uwagę policjantów przykuł kierujący fiatem, z uwagi na jazdę z prędkością większą niż zezwalają przepisy. W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie okazało się, że 49-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego ma coś znacznie poważniejszego na sumieniu. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na popełnione przez 49-latka przestępstwo policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poniesie konsekwencje jazdy z nadmierną prędkością oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Kierowcy, którzy zdecydują się na kierowanie autem w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony