Aktualności

Jechał autem 110km/h przez obszar zabudowany i dlatego stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 14.02.2024

Jazda z nadmierną prędkością niestety może skończyć się tragicznie dla kierowcy oraz innych osób znajdujących się w tym samym miejscu i czasie. W związku z tym ostrowscy policjanci z ruchu drogowego dyscyplinują kierowców wciskających mocniej "pedał gazu".

Wczoraj późnym popołudniem ostrowscy policjanci z ruchu drogowego patrolowali teren gminy Andrzejewo. W Pieńkach- Sobótkach policjantka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego bmw. Powodem kontroli była prędkość 110km/h z jaką jechał 28-latek z powiatu ostrowskiego. W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem policjantka ukarała go mandatem, ponadto zatrzymała jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponownie apelujemy szczególnie do młodych stażem kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Przypominamy, że na obszarze zabudowanym prędkość max wynosi 50km/h. Jazda przez teren zabudowany z prędkością powyżej 100km/h zgaraża bezpieczeństwu samego kierowcy jak i mieszkańców (pieszych, rowerzystów), którzy korzystają z tej drogi. Przy takiej prędkości kierowca nie ma większych szans na skuteczne zatrzymanie auta w sytuacji gdyby musiał nagle zahamować. Pamiętajmy, że mamy jedno życie a brawurowa jazda niestety może je szybko skończyć.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony