Aktualności

Patrol SPEED zatrzymał kierowcę jadącego z nadmierną prędkością, dodatkowo mężczyzna miał już na swoim koncie 24 pkt karne za wykroczenia w ruchu drogowym

Data publikacji 15.02.2024

Wczoraj po południu patrol z ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymał za prędkość mieszkańca powiatu wyszkowskiego. Mężczyzna miał już na swoim koncie 24 pkt karne za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym w związku z tym zostanie skierowany wniosek sprawdzenie jego kwalifikacji.

Wczoraj po południu patrol ruchu drogowego pełnił służbę m.in. na drodze S-8 gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalną prędkość 120 km/h co zagraża innym użytkownikom drogi. W Nagoszewie zauważyli volvo, którego kierujący jechał z prędkością 141 km/h. Wówczas policjantka zatrzymała auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 47-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem. Podczas sprawdzenia w systemie danych mężczyzny, funkcjonariuszka otrzymała informację, że 47-latek przekroczył limit 24 punktów karnych. W związku z tym zatrzymano mężczyźnie prawo jazdy, ponadto zostanie skierowany wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji, który skończy się egzaminem państwowym.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony