Aktualności

Życzenia i uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej

Data publikacji 16.02.2024

Bez Nich funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe - to Oni każdego dnia wspierają swoich kolegów w mundurach. Dzięki swojej fachowości, sumienności i otwartości przyczyniają się do sprawnego funkcjonowania całej formacji, jaką jest Policja. Budują jej pozytywny wizerunek. Z okazji obchodzonego 17 lutego Dnia Służby Cywilnej Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem wręczyli odznaczenia pracownikom mazowieckiego garnizonu.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej przypada 17 lutego. W latach poprzednich święto pracowników cywilnych, w tym pracowników Policji, obchodzone było w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Nowa data święta, wprowadzona art. 23a ustawy o służbie cywilnej, jest nawiązaniem do uchwalonej 17 lutego 1922 r. ustawy o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza, całościowa regulacja, dotycząca korpusu urzędniczego. Ustawę z dnia 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej uchwalono w niespełna trzy lata od odzyskania przez Polskę niepodległości, co należy oceniać jako sukces ówczesnej klasy politycznej. Służba cywilna bez wątpienia usprawniła proces odbudowy instytucji państwa polskiego, a urzędnicy służby cywilnej stanowili fundament tej działalności.

Dziś, w przededniu tego święta w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem podziękowali i złożyli wszystkim pracownikom służby cywilnej najlepsze życzenia. W uroczystości wzięli udział również: zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu: insp. Piotr Janik, insp. Jerzy Sztuc i insp. Paweł Herbuś, Maurycy Witkowski – Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji, kapelan mazowieckiej komendy – ks. Jarosław Rożek oraz kadra kierownicza KWP i mazowieckiego garnizonu Policji.

Święto, jak co roku,było okazją, by wyróżnić pracowników Policji, którzy choć nie zajmują eksponowanych stanowisk, wykonują wiele zadań niezbędnych dla jej prawidłowego funkcjonowania. Policja to bowiem nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy cywilni. W mazowieckim garnizonie Policji to aż 1336 osób.

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 26 pracowników mazowieckiego garnizonu Policji. Złoty medal za długoletnią służbę otrzymali: Marek Kowalczyk – spec. Zespołu ds. Statystyki Przestępczości Wydziału Doch.-Śledczego KMP w Siedlcach, Barbara Lis - Kierownik Sekcji Wydatków Osobowych Wydziału Finansów KWP, Anna Molga – koordynator Zespołu Funduszy Pomocowych KWP , Iwona Ozdoba z Wydziału Kryminalnego KPP w Przysusze, Włodzimierz Płocharczyk – z Zespołu Finansów i Zaopatrzenia KPP w Makowie Mazowieckim, Barbara Rosiak z Wydziału Kryminalnego KPP w Żurominie, Beata Wójtowicz – specjalista Wydziału Inwestycji i Remontów KWP oraz Anna Ziomek – starszy referent w Wydziale Wspomagającym KPP w Garwolinie.

Srebrnym medalem za długoletnią służbę zostali wyróżnieni: Aneta Antośkiewicz – starszy inspektor Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Ostrołęce, Paweł Bujski - Zastępca Naczelnika Wydziału Transportu KWP, Anna Ciesielska – inspektor Zespołu Finansów i Zaopatrzenia KPP w Żyrardowie, Bożena Godlewska z Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Pułtusku, Monika Jastrzębska – kierownik Referatu Ogólnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej, Katarzyna Kamińska z Zespołu Organizacji Służby Oddziału Prewencji Policji w Płocku, Renata Kopcińska – starszy inspektor w Wydziale Postępowań Administracyjnych KWP, Monika Murawska – starszy technik Wydziału Kryminalnego KPP w Płońsku, Katarzyna Olkowska – inspektor Wydziału Kryminalnego KPP w Makowie Mazowieckim, Barbara Purzycka – referent w Komisariacie Policji w Chorzelach KPP w Przasnyszu, Aneta Wach – specjalista w Wydziale Wywiadu Kryminalnego KWP oraz Aneta Ziemnicka – starszy inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Białobrzegach.

Medal Brązowy za długoletnią służbę otrzymali: Wojciech Grzyb – starszy inspektor w Wydziale Wspomagającym KMP w Radomiu, Magdalena Markowska - specjalista Wydziału dw. z PG KWP, Renata Stępień – Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów KWP, Katarzyna Trybuła – starszy referent Wydziału Konwojowego KWP, Krystyna Tybiszewska-Chamerska – specjalista Wydziału Finansów KWP oraz Ilona Walnik – starszy inspektor Wydziału dw. z Korupcją KWP.

Słowa uznania Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec skierował do pracowników Policji mówiąc "Dziękuję i kłaniam się nisko, bo dzięki Waszej pracy policjanci mazowieccy lepiej i skuteczniej mogą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Życzę zdrowia, awansów, podwyżek, które są bardzo ważnym elementem. Życzę spełnienia prywatnych marzeń i wszystkiego ddobrego. Bardzo Państwu dziękuję". Do życzeń i podziękowań Komendanta dołączył Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, który powiedział "To jest dla mnie wyjątkowy dzień i chciałem osobiście podziękować wszystkim Państwu tym, których często nie widać na zewnątrz, którzy cięzko pracują, na rzecz tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej, bo taki jest główny cel funkcjonowania i działania Policji. Chciałem podziękować Państwu za te lata pracy i dalszej, mam nadzieję, pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Cieszę się, że miałem możliwość osobistego wręczenia Państwu odznaczeń".

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec z okazji Dnia Służby Cywilnej skierował do wszystkich pracowników cywilnych w garnizonie mazowieckim okolicznościowe życzenia.

 

Zdjęcia dostępne są na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/aktualnosci/aktualnosci/93271,Zyczenia-i-uroczystosc-z-okazji-Dnia-Sluzby-Cywilnej.html

Powrót na górę strony