Aktualności

Nietrzeźwy kierujący autem zatrzymany po zgłoszeniu na nr alarmowy 112

Data publikacji 20.02.2024

Nieodpowiedzialny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego po zgłoszeniu na nr alarmowy 112. Kierujący miał jeszcze coś na sumieniu, nie miał uprawnień do kierowania autem.

W piątkowe popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie z nr alarmowego o kierowcy, który po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę mercedesa i pojechał w kierunku Nowego Lubiejewa. Dyżurny pilnie wysłał tam patrol ruchu drogowego. Policjantki zatrzymały kierującego autem, na fotelu kierowcy siedział 53-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zbadany na stan trzeźwości, miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne co miał na sumieniu, 53-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Mężczyzna odpowie przed Sądem za popełnione wykroczenie kierowania autem bez uprawnień oraz przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 
Nietrzeźwy kierowca powoduje poważne zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze. Każdy kierowca decydujący się na prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi i prawnymi. To przestępstwo jest zagrożone karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony