Aktualności

Jechał ponad 100km/h przez miasto, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 20.02.2024

Jazda z prędkością czyli powyżej 100km/h przez obszar zabudowany jest niebezpieczna zarówno dla samego kierowcy jak i innych osób które w tym samym czasie będą korzystali z jezdni.

Wczoraj przed godz. 22:00 policjanci z ruchu drogowego patrolowali teren miasta. Na ul. Różańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Powodem była jazda z prędkością ponad 100km/h przez obszar zabudowany. 34-latek powiatu ostrowskiego (trzeźwy) skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. W związku z czym policjanci przygotowali dokumentację będącą podstawą do sporządzenia wniosku do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali też elektronicznie prawo jazdy kierowcy.
 
Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami drogowymi. Jazda z prędkością powyżej 100km/h przez teren zabudowany jest niebezpieczna zarówno dla kierowcy jak i innych osób korzystających w tym samym czasie i miejscu z jezdni. Przy takiej prędkości droga hamowania znacząco wydłuża się więc warto to wziąć pod uwagę aby nie doprowadzić do niepotrzebnej tragedii.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony