Aktualności

Próbował oszukać policjantów co do danych osobowych bo nie miał uprawnień do kierowania autem

Data publikacji 21.02.2024

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego podczas kontroli drogowej próbował oszukać małkińskich policjantów co do swojej tożsamości. Ostatecznie przyznał się, że skłamał gdyż nie ma uprawnień do kierowania autem.

Wczoraj przed południem małkińscy policjanci patrolowali drogę W694 w Zawistach Podleśnych. Tam ich uwagę zwrócił kierowca mitsubishi, z uwagi na sposób jazdy policjanci podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej. Na fotelu kierowcy siedział 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna podał swoje dane osobowe, jednak po sprawdzeniu w bazie danych policjanci uzyskali zdjęcie zupełnie innej osoby. Ostatecznie mężczyzna przyznał się policjantom, że kłamał gdyż nie ma w ogóle uprawnień do kierowania autem. Z 37-latkiem jechała 55-letnia kobieta, którą miał odwieźć do domu.
 
Sprawa mężczyzny zostanie przekazana do policjanta/policjantki zajmującej się prowadzeniem czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia. 37-latek odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień oraz wprowadzanie w błąd funkcjonariusza podczas legitymowania.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony