Aktualności

Kierował autem chociaż nie powinien z uwagi na sądowy zakaz

Data publikacji 22.02.2024

Małkińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał sądowy zakaz kierowania autem. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem.

Wczoraj w nocy małkińscy policjanci patrolowali m.in wiadukt. Tam zwrócili uwagę na vw, który miał pewne ubytki w karoserii. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Kierującym autem był 26-latek z powiatu ostrowskiego. Podczas dalszej kontroli policjanci otrzymali informację z bazy danych, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Taką kare orzekł ostrowski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna był trzeźwy, dalsze czynności w tej sprawie przeprowadzi policjant/policjantka z pionu kryminalnego małkińskiego komisariatu.

Art 244 Kodeksu Karnego - Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony