Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował autem, został zatrzymany po zgłoszeniu

Data publikacji 23.02.2024

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień został zatrzymany przez policjantów po zgłoszeniu przez naocznego świadka.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na ul. Szpitalnej. Na miejsce pojechali policjanci pionu prewencji po chwili wsparli ich funkcjonariusze ruchu drogowego. Na miejscu naoczny świadek przekazał im, że widział trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy wsiedli do renault a następnie przejechali na drugi parking przylegający do ul. Szpitalnej. W aucie faktycznie siedzieli trzej mężczyźni, w tym na fotelu kierowcy był opisany przez mężczyznę kierujący. Symptomy w postaci bełkotliwej mowy potwierdziły zgłoszenie. 46-latek z pow. ostrowskiego miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.
 
Drugim powodem dla którego nie powinien kierować autem był brak uprawnień. Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości i wykroczenie bez uprawnień odpowie przed Sądem.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla innych osób. Dlatego zawsze w takiej sytuacji należy reagować poprzez próbę obywatelskiego ujęcie i niedopuszczenia do dalszej jazdy. Jeżeli to się nie uda należy zadzwonić pod nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00. Taki jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze w której straci życie niewinna osoba.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony