Aktualności

Ogólnopolska Badania liczby Osób bezdomnych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka

Data publikacji 29.02.2024

W nocy z 28 na 29 lutego 2024r na terenie miasta Ostrów Mazowiecka funkcjonariusze ostrowskiej komendy wraz ze Strażą Miejską i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy dokonali kontroli wszelkich pustostanów i miejsc zagrożonych pod kątem przebywania tam osób bezdomnych w ramach Ogólnopolskiego Badania Liczby Osób Bezdomnych, które zostało zorganizowane przez Wydział Rodzinny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego.

Podczas prowadzonych wspólnych działań dokonano kontroli wszelkich pustostanów i miejsc zagrożonych, gdzie według uzyskanych informacji mogą przebywać osoby bezdomne. Dokonano kontroli parków, klatek schodowych oraz ogródków działkowych.

Osoby bezdomne, nietrzeźwe oraz starsze przebywające na dworze w sezonie zimowym są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy taką osobę nie wahajmy się zareagować i poinformować odpowiednią instytucję. Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na krzywdę drugiego człowieka. Ta pomoc nic nas nie kosztuje a może ocalić czyjeż życie.

Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz numer dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej 47 70 44 200. Tego typu informację możemy również przekazać za pomoca aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń” Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy też podawania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujemy aby realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w naszym otoczeniu to dostęp do internetu .
 


 

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony