Aktualności

Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych! Policjanci apelują o zachowanie wszelkiej ostrożności na drogach

Data publikacji 06.03.2024

W dniu wczorajszym w godzinach wieczorowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrwi Mazo-wieckiej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym brała udział osoba piesza. Poszkodowana 18-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

                Wczoraj, kilka minut po godzinie 19:00 oficer dyżurny ostrowskiej  komendy otrzymał informacje o potrąceniu osoby pieszej na nieoznakowanym przejściu dla pieszych znajdującym się na ulicy Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej.  Na miejsce niezwłocznie udali się dzielnicowi z terenu miasta a następnie policjanci ruchu drogowego tutejszej jednostki.  Jak wynika z ustaleń na miejscu, 57-letni mężczyzna kierując pojazdem VW GOLF, na przejściu dla pieszych, doprowadził do  potrącenia 18-letniej pieszej kobiety, która  z urazem nogi została przetransportowana do szpitala w  Ostrowi Mazowieckiej. Oboje uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Na chwilę obecną trwają czynności mające na celu ustalenia okoliczności i przyczyn zdarzenia drogowego.

Drodzy kierowcy pamiętajmy  o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, gdyż nie będzie on w stanie technicznie zatrzymać się. Ponadto należy także pamiętać aby  nigdy nie wychodzić na jezdnię zza przeszkody, gdyż kierujący nie będzie w stanie nas zauważyć a w efekcie końcowym może dojść do zdarzenia drogowego.  Należy zaznaczyć, iż pieszy w konfrontacji z autem niestety ale zawsze jest bardziej narażony na wszelkie obrażenia, gdyż jak wiadomo nie posiada on żadnej  technicznej ochrony, tak jak np. osoba znajdująca się wewnątrz pojazdu. Dlatego pamiętajmy, iż najlepszym sposobem aby zapobiec wszelkim negatywnym zdarzeniom będzie nasze zachowanie wszelkiej ostrożności i oczywiście  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.  

mł.asp. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony