Aktualności

Jednoczymy siły, by wspólnie podzielić się krwią i ratować ludzkie życie!

Data publikacji 08.03.2024

W dniu 7 marca 2024r w Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzona została konferencja naukowa pt. "Kropla krwi darem życia". Ponadto odbyła się kolejna zbiórka krwi, w której wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.insp. Krzysztof Szymański.

  Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują.

            W dniu 7 marca 2024r w Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja naukowa  na temat krwiodawstwa  i transplantologii” pod tytułem "Kropla krwi darem życia". Tego typu przedsięwzięcia maja na celu uświadomienie społeczności na temat problematyki związanej z krwiodawstwem jak również zwrócenie uwagi na bardzo istotną role jaką odgrywa w naszym życiu zapotrzebowanie na krew, która jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia. Podczas spotkania, przy głównym wejściu do Powiatowej Hali Sportowej stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, gdzie odbyła się kolejna zbiórka krwi, w której wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.insp. Krzysztof Szymański.

            Honorowe krwiodawstwo to nie tylko piękne słowa, to misja i poczucie obowiązku pomagania innym poprzez oddanie krwi, która ma ratować życie. Funkcjonariusze policji wiedzą jak bardzo jest ona potrzebna, gdyż to oni podczas codziennej służby bardzo często znajdują się w sytuacjach, w których w wyniku różnych zdarzeń, zachodzi potrzeba ratowania ludzkiego życia, gdzie często jedynym ratunkiem jest przekazanie krwi. Dlatego osoby  posiadające możliwość przekazania tego bezcennego daru ratowania ludzkiego życia zachęcamy do regularnego oddawania krwi. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony