Aktualności

Wspólne działania profilaktyczne w trosce o bezpieczeństwo kobiet- "Kobiety świecą przykładem"

Data publikacji 08.03.2024

Funkcjonariusze ostrowskiej Komendy wspólnie ze Starostwem Powiatowym i przedstawicielami klas mundurowych w tym szczególnym dniu wręczyli Paniom elementy odblaskowe celem zadbania o ich bezpieczeństwo.

Dzień Kobiet to popularne w naszym kraju święto. Tego dnia wszystkie Panie otrzymują życzenia i kwiaty celem wyrażenia swojej wdzięczności za ich codzienną obecność i postawę. Funkcjonariusze ostrowskiej Komendy wspólnie ze Starostwem Powiatowym i przedstawicielami klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej ul. Rubinkowskiego w tym szczególnym dniu wręczyli Paniom elementy odblaskowe (kamizelki, opaski, breloczki). Dzisiejsza akcja miła na celu popularyzowanie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów na drodze a tym samym mają bezpośredni wpłym na ich bezpieczeństwo.

W ten szczególny dzień Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej od rana wręczali wszystkim Paniom zatrzymanym do kontroli drogowej drobne słodkie upominki, kwiaty i elementy odblaskowe. Postanowili dzisiaj w ten o to sposób  zadbać o ich dobre samopoczucie i zdrowie.

Dzień na pewno pozostanie długo w pamięci wszystkich kobiet-kierowców a także pieszych, które miały szczęście i spotkały na swojej drodze policyjne patrole z upominkami.

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracali uwagę między innymi na konieczność używania elementów odblaskowych, stosowanie pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Panie były mile zaskoczone i zadowolone z niespodzianki.

Zakup upominków i elementów odblaskowych został sfinansowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Wszystkim Paniom bez względu na wiek ostrowscy policjanci życzą dużo zdrowia i uśmiechu nie tylko od święta. Abyście drogie Panie były zawsze uśmiechnięte i pogodne, a na swej drodze abyście spotykały tylko życzliwe Wam osoby.

Akcja przeprowadzona została w ramach Powiatowego programu zapobiegania przestępczości ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2024-2028 pn. "Razem bezpieczniej - powiat ostrowski".

 

mł.asp. Emilia Podbielska

 


 

Powrót na górę strony