Aktualności

GRAMY I UCZYMY. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI- „MY TO ROZUMIEMY”

Data publikacji 09.03.2024

W ostatnich dniach policjanci ostrowskiej komendy przeprowadzili warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w sieci- My to rozumiemy”.

Minecraft Education Edition to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry, dzięki której uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie w sieci poprzez zabawę. W ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w sieci- my to rozumiemy” policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi ostrowskiej komendy przeprowadzili spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Jelonkach, Szkole Podstawowej w Starym Lubiejewie, Szkole Podstawowej w Komorowie i Szkole Podstawowej Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie pod okiem policjantów uczyli się  jak dbać o swoje dane osobowe oraz w jaki sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości w sieci. Zajęcia polegały m.in. na przejściu przez specjalny scenariusz dotyczący cyberbezpieczeństwa gry Minecraft Education Edition.

Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.


 

mł.asp. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony