Aktualności

W ziemiach powiatu ostrowskiego nadal znajdują się niebezpieczne niewybuchy z czasów II wojny światowej

Data publikacji 12.03.2024

Mimo upłynięcia prawie 80 lat od zakończenia II wojny światowej w ziemiach powiatu ostrowskiego nadal znajdują się niebezpieczne niewybuchy z tego okresu.

W sobotę po południu do ostrowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu na terenie Podborza. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że podczas spaceru polem znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce pojechali policjanci w tym z Nieetatowej Grupy Rozminowania Minersko-Pirotechnicznego. Obecni na miejscu policjanci potwierdzili, że jest to niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego o dł. 25 cm. Miejsce znaleziska policjanci zabezpieczali przed dostępem osób postronnych do czasu przekazania go saperom.

Mimo, że II wojna światowa zakończyła się ponad 70 lat temu w ziemiach powiatu ostrowskiego nadal znajdują się niebezpieczne pozostałości po tym tragicznym okresie.


Przypominamy aby absolutnie nie przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje niewybuch należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony