Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po zgłoszeniu przez innego kierującego

Data publikacji 13.03.2024

Nietrzeźwy 22-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów po zgłoszeniu przez innego kierującego. Mężczyzna nie mógł jechać dalej autem z uwagi na jego awarię.

Wczoraj przed południem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o aucie, którego kierujący podczas jazdy łamał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca tego auta zatrzymał się w Komorowie, tam też czekał na policjantów zgłaszający. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci z prewencji. Faktycznie na chodniku w Komorowie stał bus peugeot a na fotelu kierowcy siedział 22-latek z powiatu ostrowskiego. Zgłaszający przekazał policjantom, że kierowca peugeota na ul. m.in B. Prusa gdy zgłaszający jechał z naprzeciwka wjeżdżał na jego pas ruchu. To wzbudziło u niego podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy dlatego postanowił za nim jechać. Mężczyzna zadzwonił też na nr 112. 22-latek z powiatu ostrowskiego od którego policjanci wyczuli woń alkoholu przekazał policjantom, że zatrzymał się z uwagi na awarię auta. Policjanci przewieźli 22-latka do komendy na badanie, które wykazało u niego ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy, na podstawie wykonanej przez policjantów dokumentacji mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony