Aktualności

Za jazdę z prędkością powyżej 100km/h przez obszar zabudowany stracili na 3 miesiące prawo jazdy

Data publikacji 19.03.2024

Jazda z nadmierną prędkością to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego aby nie doszło do tragedii na drodze ostrowscy policjanci z ruchu drogowego "eliminują" z jezdni kierowców wciskających zbyt mocno pedał gazu.

W sobotę po południu ostrowscy policjanci z ruchu drogowego z Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali teren miejscowości Zakrzewo-Słomy. Tam zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. 24-letni mieszkaniec pow. wołomińskiego przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, mężczyzna jechał 126km/h. 24-latek został ukarany mandatem w kwocie 2500zł oraz 15 pkt karnymi.

Wczoraj po południu w Broku policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę "wciskającego" mocniej pedał gazu. 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał z prędkością 108km/h przez teren zabudowany. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 1500zł i 13 pkt karnymi. W obydwu przypadkach policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy kierowcom na 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jazda z prędkością powyżej 100km/h przez obszar zabudowany jest niebezpieczna zarówno da samego kierowcy jak i mieszkańców tej miejscowości. To właśnie na tym terenie kierowca powinien zachować szczególną ostrożność z uwagi na możliwość pojawienia się m.in pieszych czy rowerzystów a wtedy o nieszczęście nie trudno.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony