Ostrowscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych

Wczoraj ostrowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, jeden z nich miał tylko 14 lat.

Wczoraj około południa na drodze K-50 doszło do kolizji drogowej z nietrzeźwym kierującym. Obywatel Estoni kierując ciężarówką z naczepą podczas wyprzedzania uderzył w prawidłowo jadącego w tym samym kierunku Citroena który sygnalizował wcześniej zamiar skrętu w lewo. Kierujący ciężarówką był nietrzeźwy miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Obywatel Estoni został zatrzymany w policyjnym areszcie, ponadto funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wczoraj po godz. 19:00 w Zarębach Kościelnych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 14-latek z gminy Małkini Górna został przebadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie miał uprawnień do kierowania motorowerem. 14-latek został przekazany pod opiekę rodziców, za swoje postępowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Apelujemy do rodziców o rozsądek. Zanim kupimy 14-letniemu dziecku motorower pamiętajmy, że powinien przejść kurs na prawo jazdy i zdać egzamin. Jeżeli rodzice pozwolą dziecku na kierowanie motorowerem pomimo, że nie ma prawa jazdy odpowiedzą przed Sądem za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony