Aktualności

Ostrowscy dzielnicowi zatrzymali 15-latka, który miał marihuanę

Data publikacji 21.03.2024

Ostrowscy dzielnicowi zatrzymali 15-latka u którego znaleźli marihuanę, o dalszym losie chłopaka zadecyduje Sąd Rodzinny.

W sobotnie popołudnie ostrowscy dzielnicowi patrolowali tunel pod blokiem przy ul. Okrzei. To miejsce gdzie popołudniami/wieczorami spotykają się młodzi ludzie. W tym miejscu stała grupa 5 niepełnoletnich osób. Jeden z młodych chłopaków widząc policjantów wyraźnie zdenerwował się. Następnie wstał i wyrzucił przedmiot koloru srebrnego. Policjanci wylegitymowali młodzież i zainteresowali się 15-latkiem i jego zgubą. Był to zielony susz zawinięty w folię aluminiową. Dzielnicowi podejrzewali, że mogą to być środki odurzające. 15-latek został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy. Tam przeprowadzony test potwierdził, że jest to marihuana. O zatrzymaniu 15-latka poinformowano jego rodziców, po wykonaniu wszystkich czynności, chłopak trafił pod opiekę rodziców. O dalszym losie 15-latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

Środki odurzające są szczególnie niebezpieczne dla organizmu młodych ludzi, sprawiają, że znacznie szybciej uzależniają się. Wówczas jest wysokie ryzyko, że młody człowiek aby zdobyć kolejne narkotyki "wejdzie" w konflikt z prawem. Wówczas zaczynają się kradzieże, włamania aby zdobyć cenne "łupy". Uzyskane w ten sposób pieniądze sfinansują zakup kolejnych narkotyków. W związku z powyższym apelujemy do rodziców aby reagowali w sytuacji gdy zauważą u swoich dzieci zmiany w zachowaniu oraz gdy znajdą wszelkiego rodzaju kryształki/tabletki czy susz roślinny. Brak reakcji może mieć w przyszłości tragiczne skutki.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony