Aktualności

Nietrzeźwi - nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem

Data publikacji 26.03.2024

Trzech młodych niespełna 30-letnich kierowców odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie jakim było kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwe osoby ( powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) decydujące się na kierowanie autem w takim stanie narażają swoje zdrowie a nawet życie oraz innych osób które przypadkiem "pojawią się" na tej samej drodze. W ostatnich dniach na terenie powiatu ostrowskiego doszło m.in do dwóch kolizji z udziałem młodych niespełna 30-letnich kierowców. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę rano na drodze K-60 w Sielcu 23-latek z powiatu ostrowskiego kierując oplem stracił panowanie na autem w wyniku czego zjechał do rowu uderzając w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek po godz. 1:00 w Zarębach Kościelnych małkińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę vw. 22-latek z powiatu ostrowskiego miał 1,2 promila alkoholu organizmie.

Natomiast wczoraj po 18:00 w Starej Ruskołęce 29-latek z powiatu ostrowskiego mając 1,1 promila alkoholu w organizmie zjechał na pobocze uderzając w ogrodzenie a następnie w kapliczkę.

We wszystkich trzech przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości, zagrożone karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony