Aktualności

Kierowali pojazdami chociaż nie powinni z uwagi na wypity wcześniej alkohol

Data publikacji 27.03.2024

Dwaj kierowcy ( mieszkaniec powiatu makowskiego i ostrowskiego) odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Obywaj zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj wczesnym rankiem w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Różańskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego peugeotem. 30-letni mieszkaniec powiatu makowskiego został zbadany na stan trzeźwości miał 0,24 promila alkoholu w organizmie. Jest to wykroczenie - kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia ale wieczorem w Ugniewie na ul. Mazowieckiej patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego motorowerem. 58-latek z powiatu ostrowskiego został przebadany na stan trzeźwości, jego wynik to 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwy kierowca na jezdni zagraża sobie ale i innym kierującym i pieszym. Aby uniknąć tragedii prosimy o reagowanie w sytuacji zauważenia takiego kierowcy. Jeżeli nie ma możliwości powstrzymania go przed jazdą prosimy o kontakt z dyżurnym ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00. Jeden wykonany telefon może zapobiec tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony