Aktualności

Oznakuj swój rower

Data publikacji 29.03.2024

Jeżeli jesteś właścicielem roweru możesz go oznakować, w przypadku kradzieży będzie łatwiejszy do zidentyfikowania.

Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów będą miały możliwość oznakowania markerem UV (tajnopisem).
Na każdy zgłoszony do rejestracji rower zostanie naniesiony niepowtarzalny numer, który zostanie wprowadzony do policyjnej bazy rowerów oznakowanych.
Oznakowanie roweru markerem UV pozwala na znakowania przedmiotów w sposób niewidoczny w zwykłym świetle, w sposób nienaruszający ich struktur. Szybkoschnący atrament pojawia się tylko w świetle ultrafioletowym.
 
Oznakowanie roweru umożliwia Policji sprawne ustalenie właściciela jednośladu w przypadku jego kradzieży i odnalezienia.
 
Znakowania przeprowadzają funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 -14:30 nr tel kont. 47 704 42 32 / 506 890 899 lub dzielnicowi z KPP w Ostrowi Mazowieckiej, KP w Małkini Górnej i PP w Nurze nr tel dostępne są na stronie https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/twoj-dzielnicowy
 
Prosimy osoby zainteresowane oznakowaniem roweru o wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu.
 
Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się z opiekunem prawnym.
 
W przypadku nieposiadania dowodu zakupu, zostaniecie Państwo poproszeni o uzupełnienie oświadczenia o własności pojazdu.
 
źródło: WP KWP zs. w Radomiu

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony