Aktualności

Posiadając psa pamiętaj o odpowiedniej opiece nad nim

Data publikacji 02.04.2024

Właściciele psów mają obowiązek sprawowania odpowiedniej opieki nad czworonogami, tak aby ich pupile nie mogły wybiec poza posesję i atakować przechodniów/rowerzystów.

W sobotni poranek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Broku o zaatakowanej przez psy kobiecie. Na miejscu policjanci rozmawiali ze zgłaszającą 50-latką. Kobieta będąc w domu usłyszała krzyk dobiegający z zewnątrz. Gdy wyszła zobaczyła kobietę atakowaną przez dwa psy rasy mieszanej. Na miejsce przyjechała karetka, zespół ratownictwa medycznego postanowił przewieźć 69-letnią mieszkankę powiatu ostrowskiego którą zaatakowały psy do szpitala na badania. Na miejscu była też właścicielka psów, kobieta okazała aktualne szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Policjanci poinformowali ją o przygotowaniu wniosku do sądu o ukaranie za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierząt. W obecności policjantów kobieta zabezpieczyła psy aby nie wyszły z posesji.

Przypominamy właścicielom psów o ciążących na nich obowiązkach w postaci m.in corocznego obowiązkowego szczepienia przeciwko wściekliźnie ( chorobie stanowiącej śmiertelne zagrożenie dla ludzi) oraz sprawowania odpowiedniego nadzoru nad zwierzęciem. Podstawą jest zamknięta brama/furtka na posesje na której znajduje się pies.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony