Aktualności

W przeciągu około godziny dwa razy popełnił ten sam błąd - przekroczył dopuszczalną prędkość. Został zatrzymany przez patrol Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 02.04.2024

Wczoraj obchodziliśmy Lany Poniedziałek oraz Prima Aprilis. Z pewnością nie było do śmiechu 21-latkowi, który tego samego dnia dwukrotnie przekroczył prędkość. Jako recydywista otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł.

W poniedziałek (1.04) służbę na głównych drogach powiatu ostrowskiego pełnili ostrowscy policjanci z ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Po południu patrolowali m.in trasę S-8 i na drodze serwisowej tej drogi w Budach Grudziach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Powodem kontroli była prędkość auta. 21-latek z woj. podlaskiego na drodze z ograniczeniem 90km/h jechał aż 197 km/h. Jak się później okazało około godzinę wcześniej 21-latek również został zatrzymany na terenie woj. podlaskiego przez policjantów za przekroczenie prędkości. Niestety drugi raz tego dnia popełnił ten sam błąd. Jednak tym razem mandat był znacznie wyższy z uwagi na recydywę. Kierowca otrzymał mandat w kwocie 5000zł i 15 pkt karnych. Młody kierowca tłumaczył, że wypożyczył auto i chciał sprawdzić jego "osiągi".

Młody wiek kierowcy połączony z brawurową jazdą niestety często kończy się na drodze tragicznie. Niejednokrotnie przypominaliśmy, że drogi nie są torami wyścigowymi do testowania osiągów auta.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony