Aktualności

Kreatywnie o hejcie i kontaktach z rówieśnikami

Data publikacji 05.04.2024

Hejt w internecie i w życiu realnym to szczególnie niebezpieczne zjawisko dla dzieci i młodzieży dlatego wato rozmawiać o tym czym jest i gdzie szukać pomocy.

Hejt wywodzi się z języka angielskiego i oznacza nienawiść. Jest to bardzo negatywne zachowanie polegające na obrażaniu, ośmieszaniu czy poniżaniu innych z uwagi na odmienność dot. narodowości, wyglądu, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Jest forma cyberprzemocy i wyjątkowa niebezpieczna gdy dotyczy dzieci/młodzieży. Ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzają uczniów szkół i rozmawiają o tym niebezpiecznym zjawisku. Policjanci podkreślają, że anonimowość w internecie jest złudna i szybko można ustalić autora obraźliwego wpisu. Dodatkowo przekazują informacje gdzie można zgłosić się o pomoc w przypadku gdy dojdzie do zjawiska hejtu. Kolejnym tematem poruszanym przez policjantów są podstawowe zasady w kontaktach między rówieśnikami aby nie dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji.
 
Takie spotkanie odbyło się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Nagoszewie. Podczas zajęć dzieci wykazały się kreatywnością i przygotowały przykłady pozytywnych i negatywnych zachowań.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony