Aktualności

3-miesięczny areszt dla sprawców rozboju na 37-latku

Data publikacji 08.04.2024

Dwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Taki środek zapobiegawczy zastosował wobec nich sąd na wniosek miejscowej prokuratury w związku z rozbojem na 37-latku.

W środę 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że do jego miejsca zamieszkania przyszli dwaj mężczyźni. W pewnym momencie mężczyźni zaczęli bić 37-latka, zniszczyli część mebli i ukradli hulajnogę elektryczną. Informacje na temat sprawców przekazano patrolom pełniącym służbę na terenie miasta. Na miejscu pracowali policjanci wydziału kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców (25 lat). Podczas przeszukania, w mieszkaniu 25-latka,  policjanci znaleźli skradzioną hulajnogę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci dalej pracowali na sprawą rozboju i w czwartek zatrzymali drugiego ze sprawców (29 lat).

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 25-latek na przełomie marca i kwietnia sprzedał mieszkańcowi powiatu ostrowskiego narkotyki. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju oraz uszkodzenia mienia należącego do 37-latka.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem do sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec obydwu mężczyzn. W piątek postanowieniem sądu obaj mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi do 15 lat więzienia.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony