Aktualności

Ostrowscy dzielnicowi zatrzymali kolejne osoby, które miały środki odurzające

Data publikacji 08.04.2024

Przed weekendem ostrowscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i-39-lat u których znaleźli narkotyki. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za to przed sądem.

W czwartkowe popołudnie służbę na terenie miasta pełnili ostrowscy dzielnicowi. Policjanci na ul. W.Broniewskiego na targowisku miejskim zauważyli młodego mężczyznę, który widząc radiowóz nagle zaczął się nerwowo zachowywać. Mężczyzna nagle schylił się i schował "coś " pod płytę chodnikową. Policjanci sprawdzili tożsamość mężczyzny był to 17-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Funkcjonariusze sprawdzili co próbował ukryć 17-latek. Była to torebka foliowa z zapięciem strunowym a w niej brązowo-zielony susz roślinny. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy, tam narkotest wykazał, że jest to marihuana. 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawę przejęli policjanci wydziału kryminalnego i po skompletowaniu dowodów przedstawili 17-latkowi zarzut posiadania środków odurzających.

Następnego dnia również po południu ostrowscy dzielnicowi interweniowali w Starym Lubiejewie. Interwencja była bezpodstawna ale w jej trakcie policjanci znaleźli u 39-latka mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna również usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

zdj. poglądowe

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony