Aktualności

Uwierzył w szybki i łatwy zysk i niestety stracił ponad 80 tyś złotych

Data publikacji 09.04.2024

Apelujemy o rozsądek i rozwagę w przypadku znalezienia w internecie ogłoszeń o szybkim i łatwym pomnażaniu oszczędności. Niestety często zamiast zyskiem kończy się to stratą pieniędzy.

Wczoraj po południu do ostrowskiej komendy przyszedł 57-latek. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że został oszukany podczas inwestycji w krypto waluty. Mężczyzna w ubiegłym roku w internecie znalazł ogłoszenie o szybkim zysku. Mężczyzna wypełnił formularz rejestracyjny, następnie wpłacił 1 tyś zł. Potem do 57-latka dzwoniła osoba, która informowała go jak pomnożyć wpłacone pieniądze. Po dłuższym czasie poprzez komunikator do 57-latka odezwał się mężczyzna, który go zachęcał do wpłacania kolejnych kwot pieniędzy. Twierdził, że wpłacone pieniądze już zostały pomnożone w krypto walutach i warto przesyłać kolejne kwoty. Niestety mężczyzna posłuchał i dokonywał kolejnych przelewów na podane rachunki bankowe. W ten sposób 57-latek wpłacił ponad 80 tyś zł. Niestety nie otrzymał "rzekomo osiągniętego zysku" ani zwrotu wpłaconej gotówki.

Jeszcze raz apelujemy do mieszkańców powiatu o więcej zdrowego rozsądku i ostrożności w poszukiwaniu sposobów na pomnożenie oszczędności. Niestety oferty o rzekomo szybkim i łatwym pomnażaniu pieniędzy często zamiast obiecanym zyskiem kończą się stratą dużych kwot oszczędności.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony