Motorowerzyści na "podwójnym gazie" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerzyści na "podwójnym gazie"

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch motorowerzystów, jeden kierował po użyciu alkoholu natomiast drugi w stanie nietrzeźwości.

Kierujący motorowerami po użyciu alkoholu czy w stanie nietrzeźwości stwarzają poważne zagrożenie dla własnego życia i zdrowia oraz innych użytkowników drogi. Niejednokrotnie taka jazda na podwójnym gazie w przypadku zderzenia z autem kończyła się śmiertelnie. W związku z tym dla poprawy bezpieczeństwa na drogach ostrowscy policjanci kontrolują stan trzeźwości u motorowerzystów.

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch motorowerzystów "na podwójnym gazie".

W Zakrzewie Słomach przed godz. 12:00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli kierującego motorowerem marki Kingway. 22-latek z powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwosći, urzadzenia wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów.

Natomiast w Nurze po godz. 12:00 policjanci z Posterunku zatrzymali kierującego motorowerem marki ZIPP. 57-latek z gminy Nur miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę na "podwójnym gazie" przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast po użyciu alkoholu grozi kara grzywny albo aresztu.
 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony