Aktualności

Uwaga! "fałszywi policjanci" nadal mogą próbować oszukać starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego

Data publikacji 10.04.2024

Oszustwa metodą na Policjanta, Prokuratora, funkcjonariusza CBŚ/CBA to metody od dawna znane, jednak nadal bywają skuteczne. W związku z tym apelujemy o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznanymi nam osobami.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego oszuści nie rezygnują i nadal będą przez telefon przedstawiać się za fałszywych funkcjonariuszy policji czy innych służb. Podczas rozmowy telefonicznej nie widzimy rozmówcy i nie mamy możliwości zweryfikowania jego tożsamości.
Pamiętajmy aby absolutnie nigdy nie podawać przez telefon kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub w banku. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie przekazujmy ich obcym osobom.

Policjanci nigdy nie dzwonią do rodziny sprawców przestępstw np wypadków drogowych i nie proponują załatwienia sprawy polubownie w zamian za przekazanie pieniędzy. Nie informują również telefonicznie o prowadzonych działaniach i nie proszą o współpracę polegającą na przekazywaniu zgromadzonych oszczędności.


Jeżeli odbierzemy telefon od "fałszywego policjanta"/"funkcjonariusza CBA", który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę ( polegająca na przekazaniu pieniędzy ) będzie to próba oszustwa. Pamiętajmy, że wybierając nr 112 należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z poprzednim rozmówcą. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy co dalej robić powiedzmy o dziwnym telefonie bliskiej osobie. Każdy telefon gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa prosimy zgłaszać do dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod nr tel. 47 704 42 00 albo 112.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony