Aktualności

Brokowscy i małkińscy seniorzy "poznali te numery"

Data publikacji 10.04.2024

Dzielnicowi z małkińskiego komisariatu kontynuują spotkania z seniorami nt metod oszustw wykorzystywanych przez przestępców.

Dzielnicowi z małkińskiego komisariatu starają się jak najczęściej odwiedzać seniorów ze swojego rejonu aby rozmawiać o bezpieczeństwie. Idealnym do tego miejscem są m.in kluby seniora. Właśnie dziś policjanci odwiedzili dwa kluby w Broku i Małkini Górnej. Dzielnicowi przypomnieli jakie metody wykorzystują oszuści aby okraść starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Pomimo licznych informacji w mediach niestety seniorzy nadal wierzą przestępcom gdy Ci dzwonią i przedstawiają się za policjanta, prokuratora czy funkcjonariusza CBŚ /CBA i proponują załatwienie polubownie sprawy poprzez przekazanie pieniędzy. Przestępcy opowiadają historie o wypadku do którego miał doprowadzić najbliższy członek rodziny seniora albo próbują ich wciągnąć w akcję zatrzymanie sprawcy. Cel jest jeden przekonanie seniora do przekazania przestępcom pieniędzy.

Dziś policjanci przypominali m.in takie historie, które w przeszłości niestety wydarzyły się na terenie powiatu ostrowskiego. Spotkania odbyły się w ramach akcji #Znam te numery.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony