Aktualności

Po zgłoszeniu, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez małkińskich policjantów

Data publikacji 12.04.2024

Nietrzeźwy kierowca będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przez niego przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany przez małkińskich policjantów po zgłoszeniu na nr alarmowy.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy, który przyjechał autem z przyczepką pod jeden z małkińskich zakładów pracy. Osoba, która zadzwoniła wyczuła od mężczyzny woń alkoholu. Na miejsce pojechali małkińscy policjanci i ustalili, że kierującym był 44-latek z powiatu płockiego. Policjanci przewieźli mężczyznę na badanie stanu trzeźwości do ostrowskiej komendy. Urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Auto wraz z przyczepką policjanci przekazali osobie wskazanej przez 44-latka.
 
Za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony