Podsumowanie pierwszego sierpniowego weekendu - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pierwszego sierpniowego weekendu

Za nami pierwszy weekend sierpnia. Ostrowscy Policjanci zatrzymali mężczyznę uchylającego się przed wyrokiem Sądu, 3 nietrzeźwych kierujących w tym rowerzystę oraz jednego kierującego po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji drogowych.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze na drogach powiatu ostrowskiego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących w tym rowerzystę oraz jednego kierującego po spożyciu alkoholu. Ponadto policjanci odnotowali 6 kolizji. Osoby uczestniczące nie odniosły poważniejszych obrażeń.

W sobotę po południu w Sulęcinie Szlacheckim policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Hondą. 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2020r.

Również w sobotę około godz. 18:00 w Broku małkińscy policjanci zatrzymali kierującego Audi. 20-letni ostrowianin miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy.

W niedzielę przed godz. 3:00 w Nurze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. 24-latek kierował w stanie po użyciu alkoholu miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

W niedzielę rano w Chmielewie małkińscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna uchylał się od wyroku kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna został zatrzymany policyjnym w areszcie skąd zostanie przewieziony do Zakładu Karnego.

W niedzielę około południa w Małkini Górnej policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 41-letni małkinianin miał ponad 2, 6 promila alkoholu w organizmie.

 

Apelujemy do kierujących o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. W ten sposób narażają swoje życie i zdrowie oraz innych użytkowników drogi. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwosci grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za nie stosowanie się do wyroku Sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony