Bezpieczeństwo podczas żniw - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Bezpieczeństwo podczas żniw

Wraz z sierpniem rozpoczyna się sezon żniw. W związku z tym apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych.

Najczęstszą przyczyną wypadków podczas prac polowych jest pośpiech, nieodpowiednie przygotowanie oraz wyposażenie maszyn rolniczych oraz pozwolenie aby dzieci pomagały w pracy.

Rodzice mają obowiązek sprawowania odpowiedniej opieki nad dziećmi dlatego w tym trudnym czasie jakim są żniwa powinni pamiętać, że:

- dzieci nie powinny brać udziału w pracach polowych

- należy zapewnić dzieciom odpowiednie miejsce do zabawy, absolutnie dziecko nie powinno zostać same w domu bez opieki,

- dzieci nie mogą kierować ciągnikiem, kombajnem oraz uczestniczyć w załadunku i rozładunku słomy lub siana na przyczepę

- należy zabezpieczyć niebezpieczne narzędzia i sprzęt aby nie zagrażał bezpieczeństwu dziecka

- kierować ciągnikiem i kombajnem mogą jedynie osoby z uprawnieniami

Kierujący ciągnikami i maszynami rolniczymi powinni pamiętać aby absolutnie nie wykonywać żadnych prac polowych pod wpływem alkoholu.

Kierującym kombajnami przypominamy, że jest to pojazd ponadnormatywny i w przypadku przejazdu drogą publiczną należy heder zdjąć aby nie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi.

Apelujemy również do kierowców samochodów o ostrożność. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem wzmożonej pracy na polach w związku z tym po drogach poruszają się maszyny rolnicze.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony