Kręci mnie bezpieczeństwo w Małkini Górnej i Nurze - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo w Małkini Górnej i Nurze

Ostrowscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne na terenie powiatu pod ogólnopolską nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” nad którymi patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. W miniony weekend funkcjonariusze zorganizowali stoisko profilaktyczne w Małkini Górnej i Nurze.

Funkcjonariusze po nawiązaniu współpracy z Urzędem Gminy w Małkini Górnej, GOKiS w Małkini Górnej oraz Stowarzyszeniem Grupa Motocyklowa „Stajnia” przygotowali stoisko profilaktyczne w ramach III Małkińskiej Nocy Motocyklowej.

W ramach stoiska policjanci rozmawiali o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz konsekwencjach prawnych związanych z negatywnymi zachowaniami na drodze szczególnie nieużywaniem odblasków po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze omawiali zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych. Z uwagi na rozwój technologii rozmawiano o zagrożeniach cyberprzemocą. Ze względu na okres wakacyjnych wyjazdów do pracy za granicę rozmawiano o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi. Wzrost temperatury sprzyja kąpielom dlatego policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku nad wodą. Ponadto policjanci informowali o przypadkach oszustw starszych osób metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Zainteresowani służbą w Policji mogli uzyskać informację o procedurze naboru do służby. Funkcjonariusze rozmawiali również o sposobie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mojej Komendy.

Na zakończenie odbyło się kino plenerowe podczas którego wyemitowano spoty filmowe: „Dopalamy się sportem”, „spot 8 ogólnopolskiego spotkania filmowego Kameralne Lato”, „Bezpieczna Woda”, SMARTSTOP”, „Taki z Ciebie Mocarz”, „Pierwsza Pomoc”.

 

W niedzielne popołudnie nurscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym dla mieszkańców przez Urząd Gminy. Mieszkańcy Nura mieli okazję zobaczyć sprzęt który podczas codziennej służby wykorzystują funkcjonariusze. Ochotnicy mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu. Podczas pikniku policjanci informowali o procedurze naboru do służby w Policji. Ponadto funkcjonariusze rozmawali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas letniego wypoczynku.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska


 

Powrót na górę strony