Aktualności

Karta rowerowa pierwszym prawem jazdy młodego człowieka

Data publikacji 14.05.2024

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, najpiers głównie pieszym a po uzyskaniu odpowiednich uprawnień również kierującym m.in. rowerem, autem lub innym pojazdem mechanicznym. Znajomość przepisów ruchu drogowego poprawia nasze bezpieczeństwo w momencie korzystania z jezdni, dlatego każde dziecko, które skończyło 10 lat powinno posiadać kartę rowerową aby zostać pełnoprawnym rowerzystą.

Egzaminy teoretyczne i praktyczne przeprowadzane są głównie w szkołach do których dziecko uczęszcza. Wówczas kandydaci na kierujących rowerami muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na  jednośladzie w tym znać obowiązkowe wyposażenie roweru niezbędne do bezpiecznej jazdy.

Przypominamy rodzicom aby ABSOLUTNIE nie zezwalali dzieciom nie posiadającym karty rowerowej na jazdę jednośladem po drogach publicznych. Dzieci nie znające przepisów ruchu drogowego narażone są na poważne wypadki. Skutki zderzenia młodego rowerzysty z autem mogą mieć negatywny wpływ na dalsze zdrowie oraz życie dziecka.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony