Od jutra działania "SIERPNIOWY WEEKEND" - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od jutra działania "SIERPNIOWY WEEKEND"

Od 11 do 15 sierpnia ostrowscy policjanci będą prowadzić działania "SIERPNIOWY WEEKEND". Działania związane są z nadchodzącym długim weekendem. W związku z tym na drogach powiatu ostrowskiego będzie znacznie więcej patroli Policji. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nietrzeźwi kierujący, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości oraz inne nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych to sytuacje, w których policjanci będą podejmować zdecydowane działania tak, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach .

Policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą uwagę na:
- wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych
- eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie;
- egzekwowaniu stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, egzekwowaniu zakazu używania telefonów komórkowych przez kierowców
- utrzymaniu płynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.

 

Osobom wybierającym się na wypoczynek nad wodę przypominamy aby w trosce o własne zdrowie i życie kąpać się jedynie w miejscach strzeżonych przez ratownika. Kąpiel w miejscu objętym zakazem może kosztować nas mandat do 250zł.

Przypominamy kierującym autem, jednośladami i pieszych o zachowaniu zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pieszy poruszający się jednią po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Kierujący rowerem powinnien pamiętać o obowiazkowemu wyposazeniu roweru tj. m.in. sprawnych hamulcach oraz oświetleniu w przypadku jazdy nocą. Do kierujących jednośladami i samochodami apelujemy o rozsądek tj. absolutnie nie wsiadajmy za kierownicę motocykla/motoroweru/roweru i auta po wypiciu alkoholu. Takim postępowaniem zagrażamy własnemu zdrowiu i życiu oraz innych użytkowników drogi.

Wyjeżdżając na długi weekend pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania/domu przez kradzieżą tak aby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska
 

Powrót na górę strony