Podsumowanie "SIERPNIOWEGO WEEKENDU". - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "SIERPNIOWEGO WEEKENDU".

Od 11 do 15 sierpnia ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "SIERPNIOWY WEEKEND". W tych dniach nad bezpieczeństwem osób mieszkających i wypoczywających w powiecie ostrowskim czuwało w sumie 42 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz 139 policjantów z innych wydziałów. Policjanci odnotowali 14 niegroźnych kolizji, zatrzymali kierowcę auta po użyciu alkoholu, nietrzeźwego rowerzystę oraz prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 60 km/h na obszarze zabudowanym.

Podczas minionego długiego sierpniowego weekendu ostrowscy policjanci otrzymali zgłoszenia o 14 niegroźnych kolizjach, Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę auta po użyciu alkoholu, nietrzeźwego rowerzystę oraz zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o 60 km/h.

12 sierpnia po godz. 17:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3-go Maja policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 43-letni ostrowianin miał 3,8 promila alkoholu w organizmie.

13 sierpnia w Nurze po godz. 2:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. 27-latek z powiatu ostrowskiego został przebadany na stan trzeźwości, urządzenie pokazało 0,2 promila alkoholu w organizmie.

15 sierpnia rano w Przedświciu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jechał na obszarze zabudowanym 110km/h. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy.

 

Apelujemy do kierujących autami i rowerami o rozsądek na drodze. Kierowanie samochodem czy rowerem po wypiciu alkoholu stwarza zagrożenie dla ich życia i zdrowia oraz innych osób korzystających z drogi. Przypominamy kierowcom, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h grożą konsekwencje prawne w postaci utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony