Apel policji- zwiększymy czujność sąsiedzką

Data publikacji 28.11.2016

Już za kilka dni będziemy obchodzili Dzień Wszystkich Świętych. Często wiąże się z tym dłuższymi wyjazd poza miejsce naszego zamieszkania. W związku z tym apelujemy do mieszkańców naszego miasta i powiatu o zwiększenie czujności sąsiedzkiej. O swoich podejrzeniach, o podejrzanych obcych osobach, lub samochodach za każdym razem informujmy Policję.

Apelujemy do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego,  aby zwrócili uwagę na osoby, które wydają się im podejrzane, których nie znamy, a przebywają w pobliżu naszego bloku, czy też na klatki schodowej.

 

 Nie wpuszczajmy domofonem na klatkę schodową żadnych obcych osób nawet jeśli twierdzą, że są nowymi sąsiadami, którzy np. zapomnieli kluczy itp. Informujmy także policję o osobach, które np. pukają do naszych drzwi i jeśli po ich otwarciu, lub zapytaniu ,,kto tam?’’ mówią, że to pomyłka, bądź się nie odzywają i wychodzą z naszego bloku.

 

Jeśli mamy taką możliwość np. spojrzenia z okna naszego domu lub mieszkania, to zapamiętajmy, jak najwięcej o takich osobach informacji ( wzrost, kolor butów, ubiór) i również poinformujmy o takim fakcie policję.

 

 

Podobnie sytuacja się przedstawia z pojazdami. Jeśli widzimy podejrzany samochód, który stoi bez celu zaparkowany pod domem naszego sąsiada, lub ,,kręci się” po naszej okolicy, to zapamiętując jak najwięcej szczegółów( marka, kolor, numery rejestracyjne) zgłośmy o takich podejrzeniach Policję.

 

 

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że często najlepszym zabezpieczeniem jest nasz czujny sąsiad. Udając się w podróż, na Święta poprośmy sąsiadów o zwracanie uwagi na nasz dom, czy też mieszkanie.

 

Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy.

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o  dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo.

 

Informację o podejrzanych osobach, lub pojazdach można przekazywać pod numerem telefony 997, bądź bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29-760-14-24. Funkcjonariusze każdorazowo przyjadą na miejsce i sprawdzą takie podejrzenia.

 

Zespół Komunikacji  Społecznej

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony